Działanie ​ ​kamieni ​agat

Działanie ​ ​kamieni ​agat

Agat to półszlachetny minerał, który jest wielobarwną, wstęgową odmianą chalcedonu. Agaty powstają w geodach, a sam proces jest bardzo długotrwały i wymaga specyficznych warunków. Minerał ten występuje w wielu odmianach i barwach, a każdej z nich przypisywane jest szczególne znaczenie. Piękno agatu - to naturalne oraz barwione - wykorzystywane jest przy tworzeniu biżuterii, także w Manustico.

Jak powstaje agat? Podczas zastygania lawy tworzą się pustki, które stopniowo są wypełniane roztworami krzemionki. To one mają wpływ na zróżnicowane zabarwienie poszczególnych warstw minerału. Warstwy te nazywane są pierścieniami Lieseganga i mogą przybierać dendrytową formę przestrzenną lub tworzyć pseudomorfy. Agat występuje również w Polsce, głównie na Dolnym Śląsku, na Pogórzu Kaczawskim oraz Izerskim i w Górach Kamiennych.

Kamieniom agat przypisuje się wiele właściwości. To przede wszystkim kamienie równowagi: fizycznej, emocjonalnej oraz intelektualnej. Poprawiają koncentrację uwagi i zdolność analitycznego myślenia, a także dodają pewności siebie. Polecane są w stanach zwątpienia, przygnębienia oraz przy obciążeniu stresem. W szczególności czarna odmiana sprawdza się w trudnych sytuacjach i dodaje siły do pokonywania przeszkód czy własnych słabości. Wierzy się, że agat pomaga na takie dolegliwości jak alergie, przeziębienia, słabe ukrwienie czy reumatyzm, uznaje się go również za kamień ochronny dla kobiet ciężarnych.

W ofercie Manustico znajduje się wiele pięknych bransoletek z różnymi rodzajami agatu: karneolem, czarnym, ognistym czy mszystym, w różnych odcieniach i połączeniach z innymi kamieniami. Istnieje także możliwość tworzenia własnych kompozycji przy pomocy naszego kreatora. Biżuteria Manustico jest tworzona z naturalnych kamieni, wzbogacona elementami srebra klasycznego lub pozłacanego.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

ikonka do góry
 
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl